fbpx

Večeras Zagrebački solisti u HGZ-u

Objavljeno 23.11.2010 - Kultura

Večeras Zagrebački solisti u HGZ-u

Večeras, 23. studenoga, s početkom u 20 sati, u Hrvatskome glazbenom zavodu, drugi koncert sezone održat će Zagrebački solisti. Izvodit će djela Bacha, Séjournéa uz solistu marimbistu Filipa Merčepa

Dio programa posvečen je Barberu, a bit će praizveden “Drugi zagrebački koncert” B. Šipuša. Solisti su Borivoj Martinić-Jerčić, violina, Dani Bošnjak, flauta, Zoltan Hornyanszky, oboa, Vedran Kocelj, truba i Pavao Mašić, čembalo.
Zagrebački solisti osnovani su 1953. godine, na inicijativu violista Stjepana Aranjoša, a pod umjetničkim vodstvom violončelista i dirigenta Antonija Janigra. Prvi javni koncert održan je 1954. u Bjelovaru. Od 1968. nastupaju bez dirigenta, pod vodstvom koncertnog majstora Dragutina Hrdjoka, dugi niz godina s umjetničkim voditeljem i koncertnim majstorom Tonkom Ninićem. Od 2006. ansambl vodi maestro Borivoj Martinić-Jerčić kao koncertni majstor i umjetnički direktor. Održali su više od tri tisuće koncerata, a izvode barokna, klasična, romantična i suvremena djela, a posebnu pozornost poklanjaju stvaralaštvu hrvatskih autora.

Vrati se natrag

Pratite nas na društvenim mrežama