Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Estorilu

Objavljeno 26.04.2016 - Sport

Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Estorilu nakon što je za 80 minuta igre izbacio 168. tenisača svijeta Andreu Arnaboldija 6:4 i 6:1.

Ćorić, 40. igrač svijeta, bez većih je problema izbacio talijanskog kvalifikanta. Bio je to njihov prvi susret.

Naš je tenisač odmah u prvoj igri meča oduzeo servis Arnaboldiju te je tu prednost zadržao do kraja prve dionice susreta. Kod vodstva 3:1 propustio je šansu za dvostruki break, no to mu se nije osvetilo iako je prilikom servisa za set kod 5:4 bio suočen s break-loptom. Ipak, tada je odservirao dva uzastopna servis-winnera i izvukao se iz neugodne situacije.

Drugi je set krenuo kao i prvi, Ćorić je u prvoj igri stigao do prednosti, ali za razliku od prvog seta tu se nije zaustavio. Novi break ostvario je za 3:0, a s trećim oduzetim servisom u tom setu je i zaključio meč.

U drugome kolu Ćorić će igrati protiv pobjednika susreta između Nijemca Benjamina Beckera i Brazilca Rogerija Dutra Silve.