Hrvatska rasturila Kanadu!!

Objavljeno 27.11.2022 - SportVijesti

Iako je kanadski trener svečano objavio da će ”sj*bat” Hrvatsku njegova je ekipa danas pokazala da protiv viceprvaka svijeta teško igrati jer je Hrvatska danas njihovog srpskog golmana počastila s 4 gola!
Iako su Kanađani cijelo vrijeme pokazivali da ne poštuju Hrvatsku niti jednog trenutka, gospodska Hrvatska pokazala je još jednom koja je država jedna od najvažnijih na svijetu po pitanju nogometa!

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je na stadionu Khalifa International Kanadu s 4:1 i popela se na čelo skupine F s četiri boda, koliko ima i Maroko. Junak pobjede s dva pogotka je Andrej Kramarić, a po jedan su zabili Marko Livaja i Lovro Majer. Za Kanađane je pogodio Alphonso Davies.

Utakmica je šokantno počela za Hrvatsku, već u drugoj minuti Kanada je povela. Buchanan je odlično ubacio, a natrčali Alphonso Davies je ispred Juranovića glavom zakucao loptu u hrvatsku mrežu za 1-0. U 26. minuti Hrvatska je izjednačila pogotkom Kramarića, ali prethodno je Livaja bio u zaleđu pa je pogodak poništen.

No, spomenuti dvojac do kraja prvog dijela donio je preokret Hrvatske. Prvo je Kramarić, nakon lijepe asistencije Perišića, u 36. minuti zabio za 1-1, dok je u 44. Livaja odlično potegnuo s vrha šesnaesterca za preokret i 2-1 Hrvatske.

Otvoreno s obje strane, uz stalno jurišanje po cijelom travnjaku, nastavilo se igrati i u drugom poluvremenu. Prvo je zaprijetio Osorio, dok je u 54. minuti sjajnu šansu imao Kramarić, ali je Borjan spriječio 3-1 Hrvatske.

Potom se utakmica pomalo smirila do 70. minute kada je opet proradila veza Perišić – Kramarić. Prvi je još jednom asistirao, a potonji se riješio čuvara i precizno plasirao za 3-1. Do kraja susreta bliže je Hrvatska bila četvrtom golu (šanse Perišića i Brozovića) nego li Kanada drugom. Sve je zaključeno novim hrvatskim golom u 94. minuti. Kontru na samog vratara Borjana zaključio je Majer golom za konačnih 4-1.

Na ljestvici nakon drugog kola vode Hrvatska i Maroko s po četiri boda. Tri ima Belgija, dok je bez bodova Kanada koja više jedina u ovoj skupini nema šanse za proboj prema osmini finala.

U posljednjem, trećem kolu ove skupine F, u četvrtak od 16 sati igraju Hrvatska – Belgija i Kanada – Maroko.