fbpx

Ljutić deseta, ostala prva u poretku slaloma

Objavljeno 09.03.2025 - Sport

Ljutić deseta, ostala prva u poretku slaloma

Zrinka Ljutić završila je na desetom mjestu u švedskom Areu u predzadnjem slalomu sezone Svjetskog skijaškog kupa, ali i povećala je prednost nad glavnom suparnicom u borbi za Mali kristalni globus.

Nakon odličnog početka prve vožnje, Zrinka je napravila pogrešku na ulazu u jednu “vertikalu”, sjajnom reakcijom se uspjela zadržati na stazi, ali je morala usporiti. Zrinka je na taj način ostala bez potrebne brzine u manje strmom dijelu staze pa je u zadnjem sektoru bila čak 85 stotinki sporija od vodeće Mikaele Shiffrin i nakupila zaostatak veći od sekunde, ukupno 1.03 sekunde.

Najbolju hrvatsku skijašicu djelomično može utješiti činjenica da je njezina najveća suparnica u borbi za Mali kristalni globus, Švicarka Camille Rast, bila još sporija te je sa zaostatkom od 1.60 sekundi imala 14. rezultat prve vožnje. Uoči ovog slaloma Ljutić je s 489 bodova vodeća, a Rast ima 39 bodova manje.

Poredak uživo:

1. Katharina Truppe

2. Katharina Liensberger

3. Mikaela Shiffrin

10. ZRINKA LJUTIĆ

Vrati se natrag

Pratite nas na društvenim mrežama