Nedjelja sunčana, u mnogim krajevima i vruća
Objavljeno 13.08.2023 - IzdvojenoVijesti

Osim sunčanog vremena, sljedećih će barem tjedan dana zavladati i ljetna vrućina i sparina, koju će na Jadranu malo olakšati maestral, a u kopnenom području noći će i dalje biti dovoljno svježe za kvalitetan odmor.
U nastavku slijedi detaljnija, u četvrtak poslijepodne aktualna prognoza po područjima za sljedeće dane, koja se, zajedno s ostalim prognozama meteorologa – prognostičara Sektora za vremenske i pomorske analize i prognoze DHMZ-a, može spoznati i u HRT METEO aplikaciji.
Tomislava Hojsak, dipl. ing.: “U nedjelju na istoku Hrvatske sunčano, ujutro tek rijetko uz maglu. Vjetar većinom slab. Temperatura zraka još će malo porasti u odnosu na subotnju pa će ujutro biti od 11 do 14 °C, a popodne na 29, 30 °C.
Podjednake vrijednosti temperature bit će i u središnjoj Hrvatskoj – ujutro od 12 do 14 °C, a danju od 28 do 30 °C. Prevladavat će sunčano, a tek rijetko u jutarnjim satima može biti i magle.
Sunčano i na zapadu zemlje. Jutro po kotlinama gorskih predjela svježe uz 11 °C i mogućnost kratkotrajne magle, a na sjevernom Jadranu toplije – od 17 do 22 °C. Dnevna temperatura od 29 do 31 °C, u gorju od 25 do 28 °C. Ujutro i navečer pod Velebitom umjerena bura, popodne slab do umjeren sjeverozapadni vjetar.
Osim sjeverozapadnjaka, u Dalmaciji će nakon slabe do umjerene bure puhati zapadni i jugozapadni vjetar, prolazno i s jakim udarima. Bit će sunčano i još malo toplije nego u subotu. Noć će na obali biti topla, dok će u unutrašnjosti najniža temperatura zraka biti oko 14 °C. Danju vruće uz 30 do 32 °C.
Ostatak vikenda će na jugu Hrvatske također proteći uz sunčano vrijeme, bez ijednog oblaka na nebu. Ujutro i navečer puhat će slaba do umjerena bura, a poslijepodne sjeverozapadni vjetar, uz obalu i jugozapadni. Noć će biti topla uz 21 do 23 °C, a popodne vruće, od 30 do 32 °C.”
“Idućih dana na kopnu će vladati prava ljetna vrućina, a u područjima bez vjetra – i sparina. Noći će biti sve manje svježe. Prevladavat će sunčano, no u srijedu na krajnjem istoku postoji mala vjerojatnost za pljusak u poslijepodnevnim satima.
Početkom novog tjedna i na Jadranu sunčano. Ponešto oblaka na nebu može se pojaviti u utorak i srijedu na jugu. Pritom postoji mala vjerojatnost za pljusak, ali uglavnom u Konavlima. Slabu do umjerenu buru u poslijepodnevnim će satima zamijeniti maestral.”, prognozirala je za HRT Tomislava Hojsak, dipl. ing. ih DHMZ-a.
Vrati se natrag


