Novi poraz Rijeke, Capan odlučio dvoboj u Kranjčevićevoj

Objavljeno 05.11.2017 - Sport

Nakon što je Hajduk u subotu na Poljudu izgubio od posljednjeg Rudeša, novi kiks momčadi iz vrha Prve HNL. U susretu 15. kola aktualni prvak Rijeka izgubio je kod Lokomotive 1:0.

Četvrti je to uzastopni prvenstveni poraz momčadi Matjaža Keka, peti zaredom uključujući poraz od Austrije Beč u četvrtak u Europskoj ligi.

Susret na stadionu u Kranjčevićevoj odlučio je Luka Capan pogotkom u 16. minuti. Primio je loptu oko centra igrališta, sjurio se prema golu i pored statične riječke obrane bez ometanja pogodio iznad Prskala. Capanu je to bio treći ovosezonski pogodak.

Uzalud su Riječani pokušavali promijeniti rezultat u nastavku utakmice. Svi udarci koji su išli u okvir vrata nisu bili problematični za sigurnog Adriana Šempera pa je Capanov pogodak donio nova tri boda ‘lokosima’.

Tako se Lokomotiva izjednačnila s 21 bodom s petoplasiranim Interom, a Rijeka je ostala na trećem mjestu s 25 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Hajduk. U vodstvu je Dinamo s 34 boda i utakmicom manje, a drugi je Osijek s 27.

Na začelju su Istra 1961 i Cibalia s po 13 bodova te Rudeš koji ih ima 11.

Slika : Ivona Milinović