Rijeka opet kiksala, Istra 1961 uzela bod na Rujevici

Objavljeno 14.02.2021 - Sport

Rijeka i Istra su u 21. kolu HNL-a u regionalnom derbiju odigrali bez pobjednika, 1:1 (1:1). Sve važno na Rujevici dogodilo se u prvih 15-ak minuta.

Riječani su ovim remijem nastavili “crni niz” na Rujevici, naime zadnju domaću pobjedu ostvarili su 8. studenoga protiv Lokomotive, a od tada su ostali bez pobjeda protiv Dinama, Osijeka, Gorice, Šibenika, Hajduka i danas Puljana. Istra 1961 je osvajanjem boda prekinula seriju od pet poraza.

Goste iz Pule, koji su nakon smjene Fausta Budicina nedavno dobili novog trenera Danijela Jumića, u vodstvo je na asistenciju Blagojevića doveo Šime Gržan u petoj minuti. On je izašao pred Nevistića i svladao ga udarcem u donji lijevi kut.

Samo tri minute kasnije Rijeka je izjednačila pogotkom Roberta Murića, koji je zatresao mrežu efektnim udarcem iskosa.

U 11. minuti Lončar je na asistenciju Gržana opet doveo Istru 1961 u vodstvo, no intervenirao je VAR i gol Puljana poništen je jer je Gržana lopta na početku akcije pogodila u ruku.

U 25. i 43. minuti prijetio je golu gostiju Andrijašević, a opasniji je bio njegov drugi pokušaj u 43. minuti, bio je to snažan udarac s 10-ak metara kojeg je obranio Lučić. Prijetio je Franko i u nastavku, u 53. minuti odlično se okrenuo i pucao s 15-ak metara, no ravno u gostujućeg golmana.

Drugo poluvrijeme bilo je mirnije od prvoga, ali nakon dosta izmjena u momčadima i razdoblja igre bez izrazitih prilika probudili su se domaćini 20-ak minuta prije kraja dvoboja. Sjajna šansa ukazala se prvo u 70. minuti Arseniću, on je naletio na ubačaj nakon prekida i s četiri metra promašio cijeli gol! U 72. minuti nova dobra prigoda za Andrijaševića, koji pak s tri metra ne uspijeva poslati loptu u gol, njegov udarac blokirao je branič Istre.

Uzvratili su najboljom prilikom pred domaćim golom u drugom poluvremenu gosti, strijelac Gržan je dodao Blagojeviću, koji je iz lijepe pozicije sa 16 metara pucao snažno, ali preko okvira.

U samoj završnici trener Rijeke Simon Rožman poslao je sve snage u napad, pa je u 87. minuti s 20 metara iz voleja zaprijetio Mudražija, a u 90. se preračunao debitant Josip Drmić, koji je ušao u igru sedam minuta ranije umjesto Pavičića. On se našao u zbilja dobroj situaciji, no umjesto da bude konkretan htio je previše i bacio je šansu “u vjetar”.

Rijeka je i dalje četvrta sa 31 bodom, dok je Istra na začelju sa 14 bodova, četiri manje od Lokomotive.

Na vrhu ljestvice je Dinamo sa 48 bodova, tri više od Osijeka.