Rijeka se bodom u Ateni oprostila od nade za prolazak

Objavljeno 24.11.2017 - SportVijesti

U susretu petoga kola skupine D Europske lige Rijeka je na Olimpijskom stadionu u Ateni odigrala 2:2 protiv AEK-a i ostala bez izgleda za plasman u šesnaestinu finala.

Golove za Rijeku postigli su Alexander Gorgon (8, 26), dok su strijelci za grčku momčad bili Sergio Araujo (45+2) i Lazaros Christodoulopoulos (55).

Rijeka se kolo prije kraja oprostila od europskog proljeća, ali ostaje veliki žal jer je momčad Matjaža Keka do treće minute nadoknade prvog dijela držala čvrsto vodstvo od 2:0, uz po jednu pogođenu gredu i vratnicu te još nekoliko šansi i odličnu igru. Nažalost, gol Arauja kao da je odnio sve riječke ambicije pa u drugom poluvremenu nisu ni uputili šut prema vratima prvoplasirane momčadi grčkog prvenstva.

Riječani su u susret ušli izuzetno hrabro i već u 4. minuti Vešović nakon prodora šalje ipak predugačku loptu za Gavranovića, koji je bio potpuno sam ispred vratara domaćina. No, Rijeci su furiozan početak isplatio u 8. minuti kada je nakon udarca s kuta Acosty glavom prebacio do Gorgona, a Austrijancu nije bilo teško pogoditi glavom grčku mrežu.